„Tak mnie skrusz..." – uroczyste spotkanie przy wielkanocnym stole

Wielkanoc to największe i najradośniejsze święto zarówno w kościelnym roku liturgicznym, jak w i obrzędowym kalendarzu ludowym.
W duchowe przygotowanie do obchodów Świąt Wielkiej Nocy wprowadzili w dniu 5 kwietnia nauczycieli, uczniów i pracowników szkoły uczniowie klasy V i VI. Program słowno-muzyczny przygotowali pod kierunkiem wychowawców pani Joanny Nosal i pani Anety Motyki. Podczas występu pięknie recytowali wiersze, ukazując sens najważniejszych świąt w całym roku liturgicznym.
W prezentowanych kwestiach narracyjnych i wierszowanych nie zabrakło odwołania do symboliki, wierzeń, obyczajów i tradycji wielkanocnych, które pozwoliły zrozumieć sens Triduum Paschalnego, czyli tajemnicę Kapłaństwa, Eucharystii, Męki Pańskiej, przebywania Jezusa w grobie i Zmartwychwstania.
Pieśni wykonane przez chór szkolny pod kierunkiem pani Alicji Pyznar wprowadziły uczestników spotkania w zadumę i skłoniły do refleksji nad przemijaniem i sensem życia każdego chrześcijanina.
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy, Pani Dyrektor Iwona Jamro złożyła najserdeczniejsze życzenia nauczycielom, pracownikom szkoły oraz uczniom. Przekazała również życzenia przesłane przez Wójta Gminy Gorlice oraz Dyrektora OZEA Gminy Gorlice oraz przez panią Barbarę Bartuś – Posła na Sejm RP.
Przedstawienie wprowadziło całą społeczność szkolną w świąteczną atmosferę. Skłoniło do zadumy nad słabościami człowieka, utwierdziło w wierze, że męka, śmierć i zmartwychwstanie Pańskie to wewnętrzna siła wiary chrześcijańskiej i źródło zbawienia.

Aneta Motyka, Joanna Nosal