Czytamy książki, by odkryć kim jesteśmy. To, co inni ludzie robią, myślą i czują jest bezcennym przewodnikiem w zrozumieniu, kim jesteśmy i kim możemy się stać.

Urszula K. LeGuin

biblioteka szkolna

Biblioteka szkolna mieści się w dużej sali na pierwszym piętrze budynku szkolnego. Zajmuje jedno pomieszczenie, w którym znajduje się wypożyczalnia z kącikiem czytelniczym.

Czytelnicy mają wolny dostęp do półek i mogą swobodnie, buszować wśród regałów” w poszukiwaniu interesujących pozycji. Mniej zdecydowani lub ci najmłodsi mogą liczyć na fachową pomoc w doborze lektury.

Kącik czytelniczy jest  niezastąpionym miejscem w bibliotece. Uczniowie korzystają tutaj z bogatego księgozbioru podręcznego. Jak sama nazwa wskazuje w zasięgu ręki mają encyklopedie, leksykony, słowniki. W kąciku można również przeglądać nowości, czytać czasopisma, odrabiać lekcje oraz grać w gry.

Biblioteka jest też azylem dla wielu uczniów, którzy bardziej niż gwar na korytarzach cenią sobie spokój i ciszę biblioteki. Biblioteka posiada Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej. Jest też dostępna drukarka laserowa i skaner.

W naszej bibliotece znajduje się wiele interesujących i wartościowych książek.
Posiadamy bardzo bogaty księgozbiór podręczny, zawierający encyklopedie ogólne i specjalne, słowniki językowe i rzeczowe i informatory. Mamy duży wybór literatury popularno-naukowej z poszczególnych dziedzin wiedzy, literaturę  i popularną literaturę młodzieżową. Dużą część zbiorów stanowią lektury obowiązkowe i uzupełniające. Wielką popularnością cieszy się literatura młodzieżowa i dziecięca.

Harmonogram pracy biblioteki:

DZIEŃ TYGODNIAGODZINY PRACY