Sadziliśmy „Las pamięci Jana Pawła II”

W poniedziałek 8 maja uczniowie klas szóstej i siódmej wraz z opiekunami uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji „Łączą nas drzewa" zorganizowanej w Nadleśnictwie Gorlice na Przełęczy Małastowskiej. Kampania podkreśla znaczenie drzew w życiu przyrody.
Razem z Edwardem Siarką, Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, inicjatorem akcji sadzenia „Lasów pamięci Jana Pawła II” we wszystkich nadleśnictwach w Polsce, parlamentarzystami, samorządowcami, służbami mundurowymi i harcerzami, duchownymi udało się wykonać przydzielone zadanie. Każdy z nas z pomocą leśników zasadził kilkanaście drzewek. Mamy nadzieję, że przyczyniliśmy się do poprawy stanu lesistości Magury Małastowskiej.
W nawiązaniu do majowej rocznicy Bitwy pod Gorlicami – przełomowego momentu Wielkiej Wojny z 1915 r. goście złożyli wiązanki na mogiłach Cmentarza nr 60. Edukacja przyrodnicza i historyczna nabrała praktycznego wymiaru. Uczniowie i opiekunowie: Dyr. Iwona Jamro, wychowawczynie oraz Maria Uszko i Izabela Adamczyk-Szura zostawili swoje drzewne ślady na Przełęczy Małastowskiej.

Małgorzata Stępień, Aneta Motyka, Małgorzata Augustyn-Nowak

Czytaj więcej: 
https://gorlice.krakow.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/ZcIrkxSWiB6y/content/las-pamieci-jana-pawla-i