Radości nastał czas…

W czwartek 22 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie wigilijne. Odświętnie ubrani uczniowie zasiedli przy wspólnych stołach.
Uczniowie klasy III w bożonarodzeniowej scenerii zaprezentowali jasełka „Radości nastał czas…”. Przedstawienie to pokazało polską tradycję Bożego Narodzenia, poprzedzonego dniem wigilijnym. Dzieci z wielkim przejęciem i zaangażowaniem odegrały swoje role. Przypomniały wszystkim sceny rozgrywające się w stajence betlejemskiej, tułaczkę Maryi i Józefa, pokłon pasterzy, monarchów oraz polskiej rodziny. Umiejętności recytatorskie, cudownie zaśpiewane kolędy i pastorałki zrobiły na wszystkich bardzo duże wrażenie.
Tego dnia został również podsumowany I Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek, a laureaci pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach zaprezentowali się na scenie.
Po wspólnej modlitwie poprowadzonej przez księdza proboszcza i ciepłych życzeniach pani Dyrektor zgromadzeni podzielili się opłatkiem. Delektowali się świątecznym żurkiem, pierogami, kompotem z suszu i świątecznym piernikiem. Spotkanie w szkolnym gronie, śpiew kolęd i pastorałek wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój.

Marzena Nikiel