W ramach zadania wynikającego z rocznego planu pracy szkoły klasa czwarta SP opracowała i przygotowała inicjatywę pod nazwą Podziel się Kolędą. Uczniowie postanowili garstką Świąt i tego magicznego czasu podzielić się ze swoimi kolegami ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Kobylance. Własnoręcznie wykonali kartki świąteczne, które osobiście zaadresowali. Każdy wychowanek ośrodka odebrał dedykowaną dla siebie pocztówkę.
Nie ma świąt bez strojenia choinki, dlatego czwartoklasiści przygotowali dla każdego bombkę - symbol wspólnego ubierania świątecznego drzewka.
Nazwa inicjatywy nawiązuje do wspólnego kolędowania, dlatego też uczniowie we własnych domach nagrali kolędy i pastorałki, które również pojechały do dzieci i młodzieży z ośrodka. To taka namiastka wspólnego kolędowania przy wigilijnym stole.
Trudny czas pandemii nie zniechęcił uczniów, wręcz wyzwolił zaangażowanie, poświęcenie, chęć pokonania trudności, bo niejednokrotnie trzeba powtarzać nagrywanie. Okoliczności zdecydowały o zupełnie innej formie realizacji. Czwartoklasiści podeszli nowatorsko do swojego pomysłu i znaleźli inny sposób na osobiste spotkania kolegami z ośrodka, śpiew kolęd, składanie życzeń, dzielenie się opłatkiem.

Aneta Motyka

KOLĘDY I PASTORAŁKI W WYKONANIU UCZNIÓW KLASY IV SP:

AMELIA I PATRYK:

MILENA:

JAGODA:

NATALIA:

MATEUSZ: