Pielgrzymka do Wadowic

W dniu 11 maja br. uczniowie z klasy trzeciej wraz z rodzicami, panią wychowawczynią Marzeną Nikiel i księdzem proboszczem Robertem Dytko udali na pielgrzymkę po I Komunii św. do miejsca narodzin św. Jana Pawła II. Po przybyciu do Wadowic z przewodnikami zwiedziliśmy muzeum poświęcone Osobie i dziełu św. Papieża. Wszyscy byli bardzo zadowoleni, że mogli zobaczyć miejsce, w którym żył i mieszkał Karol Wojtyła. Na wszystkich ogromne wrażenie wywarł nowoczesny sposób przekazu i prezentacji zdjęć, przemówień i pielgrzymek Papieża.

Po 70 minutach zwiedzania o godz. 12.00 uczestniczyliśmy we Mszy św. w Bazylice Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, gdzie dzieci i rodzice mieli okazję zobaczyć i dotknąć chrzcielnicy przy której przyjął sakrament chrztu świętego Karol Wojtyła oraz zabrać ze sobą wodę święconą. Po krótkim dziękczynieniu w Bazylice udaliśmy się do Zatoru, na drugą część naszej pielgrzymki (już bardziej wycieczkową), gdzie spożyliśmy obiad, a następnie uczniowie przez 2.5 godziny korzystali z różnych atrakcji parku (rezerwat dinozaurów, park monograficzny oraz różnego rodzaju karuzelowych atrakcji).

O godzinie 16.30 udaliśmy się w drogę powrotną do Zagórzan. Po 3 godzinach jazdy, wszyscy zadowoleni i może trochę zmęczeni wróciliśmy do domu. Odwiedzenie miejsca narodzin Jana Pawła II był dobrą okazją do przybliżenia uczniom tej wyjątkowej postaci – papieża Polaka i Jego wkładu jaki wniósł w historię Polski i świata.

ks. Robert Dytko