Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Gorlickiej już po raz XXVI zorganizowało konkurs literacki „Znam Moje Miasto, Znam Ziemię Gorlicką”. W obecnej edycji uczniowie szkół powiatu gorlickiego realizowali temat: „Patron mojej szkoły – wzór do naśladowania”.
Dnia 16 października dwie uczennice z klasy szóstej naszej szkoły złożyły swoje prace, w których uwzględniły wymogi konkursowe. Aleksandra Rybka w analizowaniu zasług Komisji Edukacji Narodowej posłużyła się drogowskazami: „Kreatywność, Edukacja, Nowatorstwo - patron mojej szkoły”. Aleksandra Wołkowicz postawiła na świadomy wybór Patrona „KEN… to nie jest przypadkowe”. Warto zacytować obydwa uzasadnienia: „[…] nasza szkoła realizuje motto - Kreatywność, Edukacja i Nowatorstwo na różne ciekawe sposoby. A dzięki temu uczniowie są mądrzejsi, bardziej pomysłowi i są w pełni przygotowani do życia. Mamy odwagę wybierać szkoły średnie, mamy odwagę marzyć o dobrych studiach, chcemy być wartościowymi ludźmi. Nasz Patron jest dla nas ważny, jest obecny z nami każdego dnia, a nie tylko od święta.” oraz „Właśnie Nasz Patron kształtuje osobowość młodego człowieka, zapewnia rozwój umysłowy i duchowy, uczy odpowiedzialności za to, co robimy. Myślę, że będziemy kiedyś dobrymi obywatelami, którzy nie boją się życia i obowiązków. Dzięki reformie oświatowej w XVIII wieku Polacy przetrwali okres zaborów, uratowali swoją narodowość, byli gotowi odzyskać państwo. My powinniśmy być dumni z takiej przeszłości i zadbać o mądrą przyszłość.”
Decyzją Jury konkursowego Aleksandra Rybka uczennica kl. VI zajęła I miejsce w kategorii szkół podstawowych powiatu gorlickiego. Obie uczennice wspaniale zaprezentowały sylwetkę Patrona oraz wspólny dorobek szkolnej społeczności, ponadto wykazały się wysokim poziomem umiejętności stylistyczno-językowych. Dziękujemy uczennicom za godne reprezentowanie szkoły, a tym samym jej promocję.

Małgorzata Stępień – opiekun dydaktyczny