14 października w naszej szkole panowała świąteczna atmosfera. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele szkoły celebrowali w tym wyjątkowym dniu podwójną uroczystość, a mianowicie: Dzień Komisji Edukacji Narodowej – święto patrona szkoły oraz pasowanie na ucznia.
Uczniowie klasy pierwszej przygotowywali się do tej akademii od początku roku szkolnego. Ubrani w czapki Smerfów wraz z Papą Smerfem zaprezentowali swoje umiejętności na forum szkoły. W tym dniu sala gimnastyczna zamieniła się w smerfową polanę. Pierwszoklasiści pięknie śpiewali piosenki, deklamowali wiersze i smerfnie zatańczyli. Przesłaniem przedstawienia było ukazanie faktu, że u każdego dziecka, nawet tego najmniejszego Smerfa, można dostrzec specyficzne predyspozycje oraz odkryć w nim niepowtarzalny potencjał.
Po zakończonej części artystycznej uczniowie zwrócili się z prośba do Pani Dyrektor – Iwony Jamro o przyjęcie dzieci do grona społeczności szkolnej. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszoklasiści ślubowali: być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
Na koniec Pani Dyrektor życzyła dzieciom ich opiekunom wielu sukcesów, satysfakcji ze wspólnej pracy, wzajemnej życzliwości, zrozumienia, z kolei Rodzice obdarowali uczniów pięknymi upominkami.
Dziękuję wszystkim za aktywny udział i zaangażowanie w obchody naszego wspólnego święta.

Ewa Zasowska