Obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, które są organizowane przez Barbarę Bartuś, poseł na Sejm RP, to też okazja do wręczenia nagród laureatom Gorlickiego Konkursu Pieśni Patriotycznej. Tegoroczny, ósmy już konkurs, rozegrany został tradycyjnie w 3 grupach wiekowych i dwóch kategoriach, solistów oraz zespołów, a w przesłuchaniach konkursowych w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach wzięło udział 33 solistów i 4 zespoły ze szkół z powiatów gorlickiego, limanowskiego, nowosądeckiego, nowotarskiego, tatrzańskiego oraz z Nowego Sącza.
Młodzi wokaliści mieli również okazję, by zaśpiewać z akompaniamentem Zespołu Estradowego Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza. Dyplom za zajęcie III miejsca odebrał duet, który reprezentował naszą szkołę w składzie Aleksandra Wołkowicz i Aleksandra Rybka.
Uczestnicy koncertu mieli również okazję wysłuchać prelekcja dra Jarosława Szarka, prezesa Instytutu Pamięci Narodowej w latach 2016-2021. Prelekcja dotyczyła walki i męczeństwa żołnierzy antykomunistycznego podziemia, którzy walczyli o wolną Polskę.

Alicja Pyznar


>>>Galeria zdjęć na portalu gorlice.naszemiasto.pl

>>>Relacja na Facebooku Barbary Bartuś - Posła na Sejm RP