Dnia 15 czerwca uczniowie klasy szóstej wybrali się do Małastowa na wycieczkę edukacyjną zorganizowaną przez Nadleśnictwo Gorlice. Opiekę nad uczestnikami sprawowała wychowawczyni Małgorzata Augustyn-Nowak oraz pani Barbara Kudławiec. W organizacji tego wyjazdu bardzo pomógł tato uczennicy p. Rafał Stolarski, który jest pracownikiem Nadleśnictwa i wielkim sprzymierzeńcem szkoły. Zastępca Nadleśniczego p. Konrad Barczyk przywitał uczniów na Przełęczy Małastowskiej. Na Cmentarzu Wojennym nr 60 zapoznał ich z historią Ziemi Gorlickiej oraz pokazał piękno ścieżki przyrodniczo – historycznej „Magura Małastowska”. Jednak zanim uczniowie wkroczyli na szlak, to najpierw „prawie” zdobyli szczyt Magury Małastowskiej, żeby zobaczyć Park Rekreacji Rodzinnej. Tutaj plac zabaw zapewnił regenerację sił, a platforma widokowa dostarczyła niezapomnianych wrażeń estetycznych poprzez urokliwe krajobrazy Beskidu .

Na ścieżce edukacyjnej zapoznali się z florą i fauną naszych lasów, rozpoznawali główne gatunki drzew, pan Konrad opowiedział, czym zajmują się leśnicy, jakie są cele i zadania gospodarki leśnej. Każdy punkt trasy był zobrazowany ciekawymi, bogatymi w ilustrację i zdjęcia tablicami.
Miłym akcentem pod koniec wspólnej wyprawy było ognisko przygotowane przez pracownika Służby Leśnej i pieczenie kiełbasek. Po tak wspaniałym dniu uczniowie wrócili zadowoleni do domów.

Małgorzata Augustyn-Nowak