Dnia 15 czerwca 2021 r. o godz. 15:30 w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się wielkie święto – akademia z okazji „Dnia Rodziny”. Jest to jedna z ważniejszych uroczystości szkolnych.

Święto było bardzo doniosłe za sprawą Rodziców, którzy pojawili się w komplecie, a obecność Pani Dyrektor Iwony Jamro, dodała powagi całej akademii. Uczniowie klasy III i II uroczystość rozpoczęli od przedstawienia zorganizowanego przez Szkolne Koło Teatralne pt. „Kopciuszek” prowadzone przez p. Ewę Zasowską.

Dzieci kolejny raz udowodniły, że prócz talentu recytatorskiego oraz wokalnego drzemie w nich również duży potencjał aktorski i taneczny. Akcentem wieńczącym całość spotkania było wspólne odśpiewanie przez dzieci „Sto lat” przy akompaniamencie harmonii, na której zagrał Filip Wołkowicz z klasy II. Oprócz gorących podziękowań i serdecznych życzeń były dla rodziców prezenty w postaci bukietów polnych kwiatów Na zgromadzonych czekała nie tylko uczta duchowa. Wszyscy goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Całą uroczystość podsumowała Pani Dyrektor dziękując gościom za przybycie, a dzieciom i wychowawczyni za przygotowanie akademii. W swoim przemówieniu nie kryła zadowolenia z oglądanego wystąpienia. Taka uroczystość pozostawia po sobie nie tylko miłe wspomnienia, ale przede wszystkim cementuje więzy rodzinne, zachowując tym samym tradycje jakie budowane są w społeczeństwie lokalnej.

Ewa Zasowska