Królowa Śniegu

Dnia 20.03.2024 r. o godz. 9.30 w sali gimnastycznej naszej szkoły, która została przekształcona w pałac Królowej Śniegu, zebrali się zaproszeni goście, wychowankowie Samorządowego Przedszkola w Zagórzanach. Tego dnia odbyła się premiera przedstawienia baśni Hansa Christiana Andersena pt. „Królowa Śniegu”. Widowisko teatralne zostało przygotowane przez uczniów klasy trzeciej uczęszczających na kółko teatralne „Szkolna Kurtyna” pod kierownictwem wychowawczyni - pani Ewy Zasowskiej.
Uczniowie wcielali się w wiele ról, dlatego na podkreślenie zasługuje ich umiejętność szybkiego przeistaczania się w kolejnych bohaterów (zamiana strojów, recytacja, śpiew, ruch sceniczny). Każdy z nich wykazał się niezwykłym talentem aktorskim, recytatorskim i wokalnym.
Trwający około godzinę spektakl pełen był pięknych piosenek. Mali aktorzy w bajkowy sposób opowiedzieli o mocy przyjaźni i poświęceniu oraz dziewczynce o sercu tak dobrym, że potrafi stopić nawet największy lód. To była wzruszająca, ale i zabawna historia o nieustającej walce dobra ze złem, o sile przyjaźni, wierności i gotowości poświęcenia się dla drugiego człowieka .
Tego samego dnia o godz. 15.30 mali artyści powtórzyli przedstawienie, występując dla swoich Rodziców i Dziadków. Następnego dnia wystąpili przed społecznością szkolną.

Ewa Zasowska