W dniu 28 lutego 2020 r. druhowie z OSP w Zagórzanach przeprowadzili w naszej szkole szkolne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.
Celem turnieju jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postepowania na wypadek pożaru oraz praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą, poznawanie tradycji i organizacji ochrony przeciwpożarowej, wyłonienie najlepszych uczestników turnieju, którzy będą reprezentować naszą szkołę w etapie gminnym oraz rekrutacja młodzieży do wstępowania w szeregi Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy OSP w Zagórzanach.
Uczniowie w dwóch grupach wiekowych: klasy I – VII i klasy VII – VIII zmagali się z pytaniami testowymi przygotowanymi przez Zarząd OSP w Zagórzanach.

Zwycięzcami w grupie młodszej okazali się:
1. Mikołaj Pyrcioch
2. Aleksandra Wołkowicz
3. Adam Kurzawa

W grupie starszej triumfowali:
1. Zuzanna Machowska
2. Bartosz Dziki
3. Kacper Ciapaj

Naszą szkołę w zawodach gminnych będą reprezentowali uczniowie, którzy zajęli 1 i 2 miejsce w swojej kategorii wiekowej. Wszystkim uczestnikom gratulujemy udziału w konkursie, a laureatom życzymy dalszych sukcesów.

Aneta Motyka