Bo dobry dziadziuś i dobra babcia serce oddaliby wnukom

Tak wiele zawdzięczamy naszym Babciom i Dziadkom i dlatego w piątek 27 stycznia uczniowie klas I-III chcieli uczcić ich święto w szczególny sposób. Przygotowaniami pokierowały wychowawczynie: Marzena Nikiel i Renata Wantuch.
Niecodzienna uroczystość odbyła się w Wiejskim Domu Kultury. Spotkanie rozpoczęła pani Dyrektor, która w ciepłych słowach podziękowała dzieciom oraz pogratulowała czcigodnym dziadkom wspaniałych wnucząt. Życzyła Seniorom wielu szczęśliwych lat w zdrowiu i pogodzie ducha.
Na scenie przeistoczonej w szopkę betlejemską uczniowie zaprezentowali jasełka. Wspomnieli również, że Pan Jezus też miał dziadków, którzy bardzo go kochali, jednak nie mogli o tym opowiadać. W drugiej części uroczystości goście wysłuchali czułych słów kierowanych pod ich adresem, obejrzeli humorystyczny skecz i taniec. Mali artyści z przejęciem prezentowali swoje umiejętności teatralne i muzyczne. Goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem, a duma z utalentowanych wnucząt rozpierała ich serca.
Na zakończenie Babcie i Dziadkowie otrzymali dyplomy oraz prezenty wykonane samodzielnie przez ich pociechy. Następnie wszyscy zasiedli do słodkiego poczęstunku, o który zatroszczyli się rodzice. Pobrzmiewał gwar rozmów i wspomnień. Na zakończenie mali aktorzy otrzymali burzę braw, jak najbardziej zasłużonych. Naprawdę wyjątkowy dzień, wypełniały uśmiech, radość i duma. Dzień, który ukazał, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile.

Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości, a wszystkim Babciom i Dziadkom za przybycie, za ich bezgraniczną miłość, dobroć, ciepło. Jeszcze raz życzymy im dużo, dużo zdrowia oraz długich lat życia.

Marzena Nikiel