W bieżącym roku szkolnym przyłączyliśmy się do akcji EU Code Week, czyli Europejskiego Tygodnia Kodowania. Koordynatorem akcji była Aneta Motyka – nauczyciel informatyki.
Code Week to oddolna inicjatywa, w ramach której świętujemy kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez programowanie i inne działania związane z technologią. Główną ideą stojącą za wydarzeniem jest promowanie programowania poprzez pokazywanie młodzieży i dorosłym sposobów na realizację pomysłów przy pomocy kodu.
Wirtualna inauguracja Tygodnia Kodowania 2020 odbyła się 8 października o godz. 17.00 czasu obowiązującego w Berlinie/Brukseli/Paryżu. Wydarzenie to było transmitowane przez Facebook Live, Instagram TV i YouTube Live.
W tym roku świętowaliśmy kodowanie od 10 do 25 października! Z powodu obecnej sytuacji epidemicznej więcej zajęć w ramach tegorocznego Tygodnia Kodowania odbyło się online.
W ramach tegorocznej akcji Code Week, grupa uczniów klasy IV, zainteresowanych informatyką, uczy się programowania, wykorzystując roboty mBot. Dla klas IV - VIII zorganizowany został "Quiz on-line o bezpieczeństwie w Internecie", przygotowany w aplikacji Quizizz lub Forms.
Wśród uczniów biorących udział w quizie, wyłoniono zwycięzców. W przypadku uzyskania takiej samej liczby punktów, o zwycięstwie decydował czas rozwiązania quizu.
Klasa IV
I m-ce: Amelia Czyżykiewicz
II m-ce: Przemysław Zając
III m-ce: Filip Augustyn
Klasa V
I m-ce: Krzysztof Kukla
II m-ce: Franciszek Ciapaj
Klasa VI
I m-ce: Adam Kurzawa
II m-ce: Maja Stolarska
III m-ce: Lena Myśliwiec
Klasa VII
I m-ce: Wiktoria Dutka
II m-ce: Wiktoria Kuk
III m-ce: Paweł Witek
Klasa VIII:
I m-ce: Szymon Fugiel
II m-ce: Maksymilian Kamyk
III m-ce: Miłosz Ciulis
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!
Dlaczego przyłączyliśmy się do Code Week?
Odpowiedź jest prosta! Nauka kodowania pomaga wszystkim zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom. Dołączyliśmy do miliona organizatorów i uczestników, aby inspirować rozwój kodowania, myślenie obliczeniowe, aby przedstawiać nowe pomysły i wprowadzać innowacje na przyszłość.
Każdy może zorganizować własne wydarzenie lub wziąć udział w różnych aktywnościach. Wystarczy wybrać temat i grupę odbiorców, a następnie dodać swoją aktywność do mapy. Naszą szkołę odnależć możecie >>>TUTAJ
Aneta Motyka