W dniach 9 – 10 czerwca 2011 roku klasy IV, V, VI a oraz VI b wybrały się na wycieczkę do Chorzowa oraz Gór Tarnowskich pod opieką p. Kariny Szury, p. Anny Rybak, p. Anny Chochołek oraz p. Marcina Juszczęcia. W pierwszy dzień wycieczki uczniowie zwiedzili kopalnię srebra w Górach Tarnowskich, gdzie dowiedzieli się jak wyglądało wydobycie srebra. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali ciekawych opowieści przewodnika. W ten sam dzień po zwiedzeniu kopalni uczniowie mieli okazję zwiedzić sztolnię również w Górach Tarnowskich. W drugi dzień wycieczka udała się do Chorzowa do wielce wyczekiwanego wesołego miasteczka. Wszystkie dzieci miały ogromną frajdę korzystając z przeróżnych atrakcji. Z uśmiechem na twarzy uczniowie udali się do planetarium, które zrobiło na wielu ogromne wrażenie. Po seansie w planetarium ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie ogromnego zoo w Chorzowie. Po dwóch dniach zwiedzania wyczerpani, ale szczęśliwi wszyscy bezpiecznie wrócili do domu.