Dnia 5 kwietnia 2011 roku uczniowie w całym kraju po raz dziesiąty przystąpili do sprawdzianu w szóstej klasie szkoły podstawowej. Za poprawne rozwiązanie 26 zadań można było uzyskać 40 punktów. Jesteśmy dumni z wyników naszych szóstoklasistów. Uczniowie kl. VI a uzyskali średni wynik - 28,2 punktów, kl. VI b – 27,2, co daje średni wynik szkoły - 27,7 pkt. Wykres ilustruje wyraźnie wyższą pozycję naszej szkoły w stosunku do wyników w gminie, powiecie i województwie.

W dniach 12-14 kwietnia uczniowie klas trzecich gimnazjum zmagali się z zadaniami egzaminacyjnymi, w każdej części mogli zdobyć po 50 punktów.

W części humanistycznej średni wynik kl. III a wynosi – 30,0 pkt, kl. III b - 31,1 pkt; co daje średni wynik szkoły – 30,6 pkt. W skali standardowej dziewiątki plasuje to szkołę na poziomie 8 - bardzo wysokim.

Edukacyjna Wartość Dodana w części humanistycznej:
-  dla Gimnazjum w Zagórzanach  wynosi +7,0; w skali  staninowej 9 – poziom najwyższy
-  dla klasy III a wynosi     +6,9 w skali staninowej 9 – poziom najwyższy
-  dla klasy III b wynosi     +7,2 w skali staninowej 9 – poziom najwyższy.

W części matematyczno-przyrodniczej średni wynik kl. III a wynosi – 25,3 pkt, kl. III b – 25,1 pkt; co daje średni wynik szkoły – 25,2 pkt. W skali standardowej dziewiątki plasuje to szkołę na poziomie 6 – wyżej średnim.

Edukacyjna Wartość Dodana w części matematyczno-przyrodniczej:
-  dla Gimnazjum w Zagórzanach  wynosi  +2,5; w skali  staninowej 7 – poziom wysoki
-  dla klasy III a wynosi     +3,4;  w skali staninowej 8 – poziom bardzo wysoki
-  dla klasy III b wynosi     +2,5 w skali staninowej  7 – poziom wysoki.

W części egzaminu z języka niemieckiego średni wynik kl. III a wynosi – 30,9 pkt, kl. III b - 30,8 pkt; co daje średni wynik szkoły – 30,9 pkt. Tutaj się nie podaje skali staninowej, jednak nasze wyniki są znacznie wyższe w porównaniu z wynikami w gminie, powiecie i województwie.
Możemy sobie pogratulować efektów wspólnych wysiłków. Nasi absolwenci zdobyli dobrą pozycję startową do nowych szkół.