Od 03.01 do 20.06.2011r. kl. I  uczestniczyła w realizacji III etapu Projektu ,,Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”.

Realizacja zajęć dodatkowych opierała się o autorski pomysł Renaty Wantuch pod hasłem „Wspólnie odkrywamy otaczający nas świat”.

Projekt stwarzał warunki wszechstronnego rozwoju dzieci, kreatywności, ciekawości poznawczej i otwartości na wiedzę. Rozwijał umiejętności uczniów, podnosił ich wiedzę, dostarczał elementarnej wiedzy o świecie.

Dzieci z chęcią i ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach. Samodzielnie podejmowały różnorodne działania w Dziecięcych Ośrodkach Zainteresowań, w których miały do dyspozycji wiele atrakcyjnych pomocy dydaktycznych. Jest to nauka połączona ze świetną zabawą.