We wtorkowe popołudnie 21 czerwca tym razem w Ośrodku Kultury zaproszeni goście: ks. B. Bawiec, ks. rezydent Fr. Gryboś i pani Lidia Klimek, dyrektor Samorządowego Przedszkola, nauczyciele, uczniowie, rodzice żegnali rok szkolny 2010/2011.
Absolwenci Gimnazjum sięgnęli do wątków baśniowych i mitologicznych. W humorystyczny sposób przedstawili skomplikowane dzieje Czerwonego Kapturka i złego Wilka, Księcia-wielbiciela zielonych żab, a raczej poszukującego zaczarowanej Królewny oraz trudny powrót Odysa do wiernej Penelopy, która herosa przywitała kuchenną ścierką. Wierszowanymi wspomnieniami i różami podziękowali pani Dyrektor, nauczycielom i pracownikom obsługi oraz rodzicom. Wychowawczynie: Małgorzata Stępień Barbara Kudławiec przyjęły ciepłe słowa wdzięczności „za przekazanie nam, że porażki mogą czegoś pożytecznego nauczyć, że w trudnościach możemy odkryć swą siłę, za poświęcenie nam swojego czasu, za to, że nauczyły nas Panie pokonywać zło i kierować się tylko dobrem, za chwile zrozumienia, za gesty dobroci i setki łagodnych uśmiechów, za codzienne i niezwykle trudne budowanie naszych wnętrz.”
Pani dyrektor Iwona Jamro uhonorowała listami gratulacyjnymi rodziców, których dzieci zostały wpisane do Księgi Uczniów Przodujących. Nagrodziła uczniów za wysokie wyniki
w nauce i zachowaniu, 100% frekwencję, szczególne osiągnięcia w konkursach i zawodach sportowych. Ksiądz Proboszcz Bolesław Bawiec ufundował nagrody książkowe dla aktywnych wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas. Przewodnicząca Rady Rodziców pani Barbara Pikusa podziękowała za wspólny rok pracy, życzyła wszystkim zasłużonego i oczekiwanego wypoczynku. Na zakończenie uroczystości absolwenci klas szóstych zaprezentowali program „Jeśli szukasz miłości - kochaj” w reżyserii pani Moniki Skowronek, instruktora OKGG.
„I choć tyle się zdarzyło, to do przodu wciąż wyrywa głupie serce” – przed nami wakacje, początek nowych ścieżek wiodących w przyszłość.

Więcej zdjęć z uroczystości w galerii >>