Na początku roku szkolnego 2010/2011r. nasza szkoła zakwalifikowała się do udziału w projekcie Uczeń online. Jest on współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. W skład koła wchodzi 13 uczniów klasy I gimnazjum. W II semestrze 6 uczniów wzięło udział w konkursie „Wrzuć kurs”, stworzyli kursy zgodne z regulaminem i opublikowali je na platformie supermemo.net. Ich kursy zawierały temat określający zawartość kursu, opis zamieszczony we właściwościach z uwzględnieniem celów, spis treści w formie planu nauki (tzw. drzewo kursu), ekrany prezentacyjne i ćwiczeniowe z wykorzystaniem narzędzi udostępnionych na platformie supermemo.net. Ze wszystkich typów szkół napłynęło na konkurs ponad 200 zgłoszeń. Wśród laureatów znalazły się cztery uczennice naszej szkoły, które otrzymały atrakcyjne nagrody. Marzena Pyrcioch - kamerę wideo, Regina Niemiec – odtwarzacz mp3, Ewelina Rzepiela - Translatica 7 + Profesjonalny tłumacz Multi, Justyna Świerczek – Powszechną Encyklopedię Multimedialną PWN 2010. Serdecznie gratulujemy laureatkom.
Jest jeszcze jeden powód do zadowolenia. Uczennice Marzena Pyrcioch oraz Justyna Świerczek zostały zakwalifikowane na letni obóz o charakterze naukowym dla uczestników projektu „Uczeń online.” Turnus przypada na okres od 1 do 12 sierpnia 2011r. Uczennice będą zakwaterowane w pensjonacie „U Siedlorza” w Białym Dunajcu.
W programie przewidziane są następujące atrakcje: zwiedzanie Zakopanego, Krakowa, piesze wycieczki w góry, wycieczka autokarowa na Słowację, wizyta w Termach Podhalańskich.