6 czerwca 2011 roku po raz czwarty w historii Programu Szkoła bez przemocy świętowaliśmy Dzień Szkoły bez Przemocy, ogólnopolskie święto wszystkich tych, którzy nie zgadzają się na przemoc i angażują się w budowanie szkoły jako miejsca przyjaznego dla uczniów, nauczycieli i rodziców.
Dyrektor  Zespołu Szkół Iwona Jamro w okolicznościowym przemówieniu podkreśliła, że rodzina jest podstawowym, optymalnym środowiskiem wychowawczym dziecka. W rodzinie dziecko przychodzi na świat, uczy się jak żyć, jak nawiązywać kontakty z innymi ludźmi. Właściwie funkcjonująca, zgodna rodzina daje dziecku poczucie bezpieczeństwa, sprzyja nawiązywaniu trwałej więzi emocjonalnej pomiędzy jej członkami. To właśnie tutaj mały człowiek zdobywa wiedzę o wartościach, kształtuje własne postawy i poglądy. Na szkole spoczywa odpowiedzialne zadanie – nawiązania ścisłej, życzliwej współpracy z rodzicami. Jest to możliwie tylko wówczas, gdy kontaktom szkoły z domem rodzinnym dziecka towarzyszy właściwa atmosfera, oparta obopólnym zaufaniu.
Zainspirowani hasłem Szkoły bez przemocy – Rodzice są z nami,  postanowiliśmy zorganizować wspólne spotkanie uczniowie – nauczyciele - rodzice, na którym uczniowie zaprezentowali swoje osiągnięcia zdobyte w bieżącym roku szkolnym.
Każda klasa, pod opieką nauczyciela przygotowała dla rodziców próbkę swoich umiejętności, zdobytych w czasie dziesięciomeisiecznej nauki w szkole.