W dniu 7 czerwca b.r. w Domu Polsko - Słowackim w Gorlicach miało miejsce uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień uczniom szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, startującym w XI Międzynarodowym Konkursie Grafiki Komputerowej i Fotografii Cyfrowej.
Wśród grona nagrodzonych znalazły się również dwie uczennice naszej szkoły - Joanna Biernacka z klasy IIA Gimnazjum i Gabriela Galiszewska z klasy IIB Gimnazjum. Obie uczennice zgłosiły swoje prace fotograficzne w kategorii "studium portretu". Joanna Biernacka zajęła II miejsce, natomiast Gabriela Galiszewska otrzymała wyróżnienie.
Na uroczystym otwarciu wystawy pokonkursowej dyrektor Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów - Zdzisław Thol, zaznaczył, że konkurs z roku na rok się rozwija, napływa coraz więcej prac - w tym roku oceniono ich 379. Podkreślił również, że celem konkursu jest pobudzenie młodych ludzi do rozwoju kreatywności.
Nagrody i wyróżnienia wręczali młodym artystom: starosta gorlicki Mirosław Wędrychowicz i szef wydziału edukacji z Bardejowa Miroslav Bujda.

Wystawę pokonkursową można oglądać w Domu Polsko-Słowackim w Gorlicach - ul. Rynek 1 do dnia 20 czerwca.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!