W dniach 25-27 maja br. uczniowie Gimnazjum pod opieką: Barbary Kudławiec i Małgorzaty Stępień zwiedzali stolicę. Uczniowie poznali atrakcyjne barokowe wnętrza Pałacu w Wilanowie. Dowiedzieli się, dlaczego z sufitu wyłania się tłuściutka noga putta, a wzrok płata figla z posadzką w bibliotece. Mieli okazję zachwycić się pięknem barokowych form, wzruszyć dramatycznymi losami mitycznych bohaterów, poznać potęgę władzy króla Jana III Sobieskiego, przekonać się o mądrości monarchy. Uczniowie wyjątkowe spotkanie przeżyli w siedzibie parlamentu przy ul. Wiejskiej, dzięki uprzejmości i pomocy Pani Poseł Barbary Bartuś. Przez 2 godziny zdążyli poznać wnętrza Sejmu i Senatu, byli w tych miejscach, które można oglądać w programach informacyjnych w TVP, przysłuchiwali się bieżącym wystąpieniom posłów i senatorów. We czwartek poznali Starówkę, Zamek Królewski, Katedrę św. Jana, Cmentarz Powązkowski, tereny ogrodowe Łazienek z pomnikiem Chopina, Pałacem na Wodzie i Teatrem. Odwiedzili grób ks. Jerzego Popiełuszki, Grób Nieznanego Żołnierza, Muzeum Powstania Warszawskiego. Uczniowie również podziwiali nowoczesną zabudowę stolicy: Stadion, wysokościowce, Złote Tarasy. Poruszali się metrem, w 3D obejrzeli najnowszy film „Piraci z Karaibów na nieznanych wodach”. Centrum Edukacji Olimpijskiej PKOI udostępniło atrakcyjną ekspozycję, min. kombinezon Adama Małysza. Fantastyczne warunki hotelowe sprawiły, że na długo pozostaną wspomnienia.

Więcej zdjęć z wycieczki w galerii >>