Dnia 20 kwietnia odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy. W przygotowaniu misterium męki Pańskiej wzięli udział uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej oraz klas III Gimnazjum, a oprawę muzyczną zapewnili uczniowie klas szóstych. Scenariusz, dekorację, dobór rozważań oraz utwory muzyczne przygotowali: mgr Alicja Pyznar, ks. mgr Janusz Lelito, mgr Łukasz Wiatr oraz z pomocą pani mgr Małgorzaty Stępień i pana mgr Ryszarda Jamro. Główny punkt programu stanowił teatr cieni. Uczniowie, wcielając się w apostołów i świadków Męki Pańskiej, w wymowny sposób przedstawili dramat Drogi Krzyżowej i chwałę zmartwychwstania. Natomiast piękna oprawa muzyczna pozwoliła lepiej przeżyć cierpienie Zbawiciela i radość odkupienia. Wzruszające Misterium Męki Pańskiej obejrzeli uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi, a ponadto jak co roku zaszczycili swą obecnością nauczyciele-emeryci.
Po części artystycznej pani dyrektor Iwona Jamro wszystkim zgromadzonym złożyła życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych.

Więcej zdjęć z uroczystości w galerii >>