Dnia 20 kwietnia odbyła się wycieczka do Krakowa, w której uczestniczyło dwunastu uczniów klasy I gimnazjum biorących udział w projekcie Uczeń Online. Projekt Uczeń Onilne jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Opiekunką była pani Karina Szura.

Głównym punktem programu był wkład dr Aleksandry Arkusz „Obywatele polscy w obozach radzieckich w latach II wojny światowej”. Był on niezwykle interesujący, a usłyszane fakty z pewnością pozostaną na zawsze w pamięci uczniów. Dzięki temu, że wykład miał miejsce w Instytucie Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego, uczniowie mogli się poczuć jak prawdziwi studenci. Po wykładzie uczestnicy wycieczki udali się do rynku miasta.

Pobyt w Krakowie wszystkim bardzo się podobał, ale jak przystało na uczniów, każdy powie, że "najfajniej" było w autobusie. Na wycieczkę udali się bowiem tym samym autokarem uczniowie z Ropicy Polskiej i Laskowej, którzy również są uczestnikami projektu Uczeń online. W autobusie było bardzo wesoło, co przyczyniło się do nawiązania nowych przyjaźni.

Więcej zdjęć z wycieczki w galerii  >>