Dnia 19 maja 2011 roku odbył się w naszej szkole VIII gminny konkurs dla uczniów klas III szkół podstawowych o tytuł Mistrza dobrych manier.
Celem konkursu było wzbogacenie wiedzy na temat kulturalnego zachowania oraz kształtowanie umiejętności i pozytywnych postaw w tym zakresie. W imprezie  wzięli udział uczniowie pięciu szkół  z gminy Gorlice: Bystra, Klęczany, Kwiatonowice, Ropica Polska, Stróżówka, Zagórzany.

Zespoły uczniów rywalizowały ze sobą w różnorodnych  konkurencjach, zarówno praktycznych jak i teoretycznych.
Oto najlepsze  wyniki konkursu :
I miejsce: ZS w Stróżówce
II miejsce: ZS w Zagórzanach
III miejsce: SP w Kwiatonowicach

Reprezentacje wszystkich szkół otrzymały nagrody. Konkurs uatrakcyjniło przedstawienie Szkolnego Koła Teatralnego   pt ,, Bajki w trosce o dobre wychowanie”.
Spotkanie stało się również okazją do integracji uczniów z wyżej wymienionych szkół. Sprzyjał temu przygotowany dla nich słodki poczęstunek.
Nastąpiła również wymiana doświadczeń między nauczycielami opiekującymi się reprezentacjami uczniowskimi.
Mamy nadzieję, że nasi Mistrzowie będą propagować zasady dobrego wychowania
w życiu codziennym.