Pierwszy raz w nhistorii naszej szkoły 28 października 2010r. miało miejsce absolutnie niecodzienne wydarzenie - Halloween. Przedstawienie pod opieką pań; Anny Chochołek, Kariny Szury oraz Anny Rybak przygotowali uczniowie z klas II a, II b gimnazjum oraz VI a i VI b szkoły podstawowej. Świat się amerykanizuje, święta Halloween obchodzonego przez kraje anglojęzyczne zatacza coraz szersze kręgi. Uczniowie z Zagórzan poznali obyczaj o starym rodowodzie celtyckim. Wybrani reprezentanci klas wzięli udział w konkursie Halloweenowym, składającym się z czterech konkurencji. Pierwszą z nich było dyndające jabłko. Uczniowie mieli za zadanie ugryźć jak najszybciej jabłko zawieszone na nitce. Druga konkurencja to rzut duchem do celu. Kolejną konkurencją był soczek smoczek. Ostatnia konkurencją był krzyk rozpaczy. Zadaniem uczniów było wydanie jak najbardziej przerażającego i głośnego krzyku. Na zakończenie wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody niespodzianki.  Wesołą zabawę przeżywali zawodnicy i publiczność.