Dnia 26.10. 2010r. odbyło się pasowanie dzieci na uczniów klasy I Szkoły Podstawowej
w Zagórzanach. Na uroczystość zostali zaproszeni uczniowie, nauczyciele oraz rodzice. Wychowawczyni klasy I  Renata Wantuch przygotowała dzieci do występu. Uczniowie na pokładzie okrętu "Marzyciela" żeglowali po bezkresnym morzu i odkrywali nieznane lądy. Wierszyki recytowane ze wspaniałą dykcją i rytmiczne piosenki, montaż słowno-muzyczny zaprezentowany na tle ciekawej dekoracji wywołały aplauz publiczności.

Dzieci swoim występem udowodniły, iż zasługują na miano uczniów. Rangę uroczystości podkreślała obecność pocztu sztandarowego. Po ślubowaniu Dyrektor szkoły  Iwona Jamro dokonała pasowania.

Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne i książeczki SKO.

Rodzice zaprosili uczniów  i wychowawczynię na słodką część uroczystości już do sali lekcyjnej.