Zapewne niejeden z nas codziennie biega rano po pokoju w poszukiwaniu dwóch jednakowych skarpetek. Na szczęście był taki dzień, kiedy można, a nawet trzeba było założyć do szkoły dwie różne skarpetki. Na dodatek posiadanie takiego elementu garderoby zwalniało ucznia z odpowiedzi ustnych. 30 października  w szkole zrobiło się wesoło i kolorowo, nikt nie narzekał na nudę. Dwie różne skarpetki to symbol znany na całym świecie – oznacza przełamywanie stereotypów i oswajanie się z odmiennością. Przypomina nam, że każdy z nas jest inny, a drugiego człowieka należy traktować z szacunkiem i życzliwością.

Antoni Ciapaj