Mikołajki to jedno z najbardziej lubianych dni w roku. Jest to czas obdarowywania bliskich prezentami, symbolizuje to postawę Świętego Mikołaja, który uszczęśliwiał innych, głównie biednych, podarowując im pieniądze lub upominki.  6 grudnia był obchodzony również
w naszej szkole. Jak widać – zagórzańscy uczniowie byli bardzo grzeczni, ponieważ każdy
z nich dostał prezent. Na korytarzu rozbrzmiewała świąteczna muzyka, która umilała czas spędzany na przerwach.  Czerwona czapka z pomponem zwalniała uczniów z odpowiedzi, więc nie trudno się było domyślić, że tego dnia był to obowiązkowy element stroju. Oczywiście nie obyłoby się bez Mikołaja! Święty wraz z pomocnikami odwiedził wszystkie klasy robiąc przy okazji pamiątkowe zdjęcie.

Katarzyna Jamro - kl. 2 Gim