Dzień 10 listopada może oznaczać tylko jedno - nasze szkolne Święto Niepodległości. Po odśpiewaniu hymnu narodowego nadszedł czas na przegląd pieśni patriotycznych, w którym to każda klasa miała zaprezentować własną interpretację wylosowanego utworu.  Pieśni śpiewały kolejno klasy:

~ 1 SP - ,,Co to za dzień?"

~ 2 SP - ,,Szara piechota"

~ 3 SP - ,,Legiony"

~ 4 SP - ..Przybyli ułani"

~ 5 SP - ,,Dziewczyna z grantem"

~ 6 SP - ,,Siekiera, motyka"

~ 7 SP - ,,Biały krzyż"

~ 2 Gim - ,,Pierwsza kadrowa"

~ 3 Gim - ,,Pieśń konfederatów barskich”

I jako wisienka na torcie nauczyciele w pieśni pt. ,,Rota".

Jednym z głównych celów przeglądów było: Propagowanie patriotycznych postaw wśród dzieci i młodzieży, rozwijanie pasji wokalnych uczniów, oraz pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju.

W drugiej części spotkania rozstrzygnięto  konkurs na najbardziej oryginalny różaniec. Prace zgłoszone do konkursu  były przeróżne począwszy od różańca z makaronu, śrubek, kasztanów, cukierków aż do pomponów czy kukurydzy.  Głównym celem konkursu były nie tyle  co  wyniki i wygrana  a czas spędzony wspólnie  z rodziną.

Patryk Mońka