"Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wszystko się zaczyna…”
To słowa księdza Jana Twardowskiego stanowiły myśl przewodnią zakończenia roku szkolnego 2021/2022.
Dnia 24 czerwca 2022 roku miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego połączone z pożegnaniem ósmoklasistów. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym w Zagórzanach, którą odprawił ksiądz dr Robert Dytko, proboszcz parafii.

Dnia 21 czerwca 2022 r. w Szkole Podstawowej w Moszczenicy odbyły się zawody sportowe o Puchar Wójta Gminy Moszczenica.
Oprócz naszej szkoły, do rozgrywek zostały zaproszone jeszcze SP w Staszkówce, SP w Łużnej oraz SP w Klęczanach.
Dziewczęta rywalizowały w piłce siatkowej, a chłopcy w piłce nożnej.

W obydwu turniejach nasze drużyny zajeły III miejsce.

Gratulujemy!

Zakończyła się piąta edycja projektu „Małopolskie Talenty”. Uczniowie pracowali w ośmioosobowych grupach i pod kierunkiem nauczycieli realizowali projekty z kompetencji przedmiotowych: matematyczno-przyrodniczych, technologii informacyjno-komunikacyjnych,  języka angielskiego i przedsiębiorczości. Rozwijali również kompetencje ponadprzedmiotowe. Na zakończenie każdej edycji odbywa się konkurs na projekt edukacyjny realizowany w Centrum Wsparcia Uczniów Zdolnych. Wartościowe nagrody w I etapie edukacyjnym odebrali:

Ostatnie trzy lata były dla społeczności szkolnej prawdziwą rewolucją. Szkolne ławki, głośne przerwy, zeszyty w kratkę i linię, tablicę zastąpiły  ekran i klawiatura komputera. Nauka zdalna spowodowana pandemią Covid 19 była wyzwaniem dla nas wszystkich - uczniów, rodziców i nauczycieli. Gdy po feriach zimowych szkolne korytarze zapełniły sie na nowo, coraz częściej powracało pytanie o wyjazd...

Dnia 15 czerwca uczniowie kl. I uczęszczający na kółko teatralne „Szkolna Kurtyna”  zaprezentowali spektakl teatralny oparty na motywach baśni H. Ch. Andersena „Calineczka”. Został on przygotowany pod kierunkiem p. Ewy Zasowskiej. Sztuka została wystawiona dla dzieci z Samorządowego Przedszkola w Zagórzanach. Pierwszoklasiści z wielkim zaangażowaniem odegrali swoje role. Wcielili się w role baśniowych bohaterów. Nie zabrakło...

Dnia 14 czerwca 2022 r. w naszej szkole odbyła się jedna z ważniejszych uroczystości szkolnych – akademia z okazji „Dnia Rodziny”.

Dzień Rodziny obchodzony jest w naszej szkole co roku. Uroczystość rozpoczęliśmy od przedstawienia „Calineczka” przygotowanego przez kółko teatralne „Szkolna  Kurtyna” prowadzone przez p. Ewę Zasowską.

W następnym punkcie programu artystycznego zaprezentowali się uczniowie kl. III.

Dnia 1 czerwca uczniów klasy I odwiedził niecodzienny gość. Wójt Gminy Gorlice Jan Przybylski wraz z Panią Agatą Cup – dyrektorem Oświatowego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Gminy Gorlice zafundowali lody dla wszystkich uczniów!  To wszystko stało się za sprawą Bartłomieja Gołębia, który w gminnym konkursie plastyczno-literackim pt. „Pędzlem i piórem o tej, która sercu najbliższa…” zajął II miejsce. Oprócz...

W niecodziennej lekcji fizyki uczestniczyli uczniowie klasy VIII i VII. 10 czerwca wybrali się do Obserwatorium Astronomicznego im. Królowej Jadwigi w Rzepienniku Biskupim.

Pierwsza część wizyty w obserwatorium miała formę prelekcji astronomicznej. Uczniowie mogli też obejrzeć plansze edukacyjne o treściach astronomicznych zlokalizowane na terenie obserwatorium. Plansze zawierają ciekawe informacje na temat budowy Układu Słonecznego, klasyfikacji...

Uczniowie klasy piątej i szóstej postawili sobie pytania: Dlaczego Gorlice nazywa się „miastem światła”? Czy jest związek „światła z ziemi” z Rokiem Łukasiewicza? Pod opieką wychowawczyń oraz pań Joanny Cieśli i Marii Uszko we czwartek 9 czerwca udali się na rekonesans do Skansenu Przemysłu Naftowego „MAGDALENA” w Gorlicach.

Na terenie jeszcze nie tak dawno czynnej...

Dnia 8 czerwca 2022 r. w Bystrej odbyła VII Gala Profilaktyczno-Edukacyjna Gminy Gorlice. Jan Przybylski Wójt Gminy Gorlice, Mieczysław Skowron Przewodniczący Rady Gminy oraz Pełnomocnik Wójta ds. Oświaty Agata Cup za osiągnięcia naukowe nagrodzili ze Szkoły Podstawowej im. KEN w Zagórzanach:

  • Piotra Rybę i Julię Środulską z klasy ósmej,
  • Jagodę Bukowską i Przemysława Zająca z...