Czwartek  9.czerwca był niezmiernie ekscytującym dniem dla najmłodszych uczniów, ponieważ w Zespole Szkół w Ropicy Polskiej odbyły I Mistrzostwa Małego Mistrza Gminy Gorlice dla uczniów klas I-II SP. "Mały Mistrz" to projekt rządowy  mającym na celu poprawę sprawności fizycznej wśród uczniów. W naszej szkole realizację programu  rozpoczął rok temu nauczyciel wychowania fizycznego p. Tomasz Górski, a teraz dołączyła klasa prowadzona przez p. Ewę Zasowską.
W MINI IGRZYSKACH startowało 9 szkół  Gminy Gorlice. Naszą szkołę reprezentował  sześcioosobowy zespół w składzie: Antoni Ciapaj, Kacper Lenar, Alicja Rutanakl. I oraz Milena Bogdan, Mikołaj Pyrcioch, Bartosz Woźniak z kl. II.  Dzieci rywalizowały w pięciu konkurencjach. Nauczyciele wspierali swoich małych podopiecznych, a mocno wszystkim dopingowali: Waldemar Gramek Koordynator Wojewódzki Projektu, prezes Małopolskiego Związku Sportowego, Ryszard Guzik Wójt Gminy Gorlice, Barbara Wiatr  Pełnomocnik Wójta ds. Oświaty oraz dyrektorzy szkół podstawowych.
Nasi zawodnicy wywalczyli III miejsce, stanęli na podium i odebrali zasłużony puchar MAŁEGO MISTRZA.
Kibicujemy wiernie małym sportowcom, dziękujemy za sportową walkę, życzymy równie udanego występu za rok.

Ewa Zasowska

Zobacz relację:
http://gorlice.tv/4443-i-mistrzostwa-malego-mistrza-gminy-gorlice.html