Tradycyjnie w styczniu odbyła się sesja zimowa ponadprogramowych olimpiad przedmiotowych OLIMPUS. Bardzo liczna grupa uczniów z klas IV-VI SP oraz VII SP i II –III gimnazjum rozwiązywała testy z: języka angielskiego – 16, historii – 9, matematyki -16 i fizyki – 10. SZKOLNYMI OMNIBUSAMI zostali: Jakub Haberek kl. III Gim.
i Jakub Lewiński kl. VI.
            Wyniki otrzymaliśmy w marcu. Podobnie jak rok temu zdecydowanie królowały przedmioty ścisłe. Jakub Haberek uzyskał  dwa tytuły laureata: z matematyki (mgr Barbara Kudławiec) oraz fizyki (mgr Aneta Motyka). W szkole podstawowej laureatami matematyki zostali uczniowie klasy szóstej: Jakub Lewiński i Kinga Zielińska, podopieczni mgr Anety Motyki. Słowa uznania i gratulacje trzeba złożyć wszystkim startującym, przede wszystkim za odwagę w podejmowaniu wyzwań i rozległą wiedzę. Nasi uczniowie bardzo dobrze wypadają w statystykach ogólnopolskich, nie zawsze dopisze szczęście w zdobyciu tytułów.

Małgorzata Stępień