zakonczenie roku szkolnego

Rok szkolny dobiegł końca. Za wszystkie doświadczenia minionych miesięcy podziękowaliśmy w piątek 22 czerwca podczas uroczystej mszy świętej odprawionej przez obydwu Księży. Po raz ostatni sztandar poniósł chorąży Mateusz Firszt w asyście Martyny Czyżyk i Dominki Kuk. Już w sali gimnastycznej przednie rzędy krzeseł zajęli nauczyciele, dalej rodzice, natomiast uczniowie raczej trzymali się w swoich grupach. Uroczystość rozpoczął wspólny śpiew hymnu państwowego. Pan Ryszard Jamro poprowadził ceremonię przekazania sztandaru. Z rąk ustępujących absolwentów insygnia szkoły przejął nowy poczet w składzie: Antoni Żegleń  Katarzyna Jamro
i Aleksandra Stolarska.

Klasa trzecia gimnazjum zadbała o wyjątkową atmosferę ostatniego szkolnego dnia. Obficie płynęły łzy radości, gdy publiczność oglądała sugestywnie odegrane lekcje: matematyki - królowej nauk, dynamiczno-energetycznej fizyki, charyzmatycznej historii,   wieloaspektowej literatury polskiej czy wychowania fizycznego w ujęciu moralnym. Uczniowie świetnie zilustrowali charakterystyczne zachowania swoich pedagogów, okazali się bystrymi obserwatorami i świetnymi aktorami. Piękne przemówienie "W podzięce za dar najpiękniejszy, za wiedzę i serce" skierowali do: Pani dyrektor, wychowawców, rady pedagogicznej, wszystkich pracowników szkoły i rodziców.

Wychowawczyni Karina Szura podała do wiadomości, że absolwenci uzyskali średnią ocen 4,7 przy 95% frekwencji, zdobyli aż 8 świadectw z wyróżnieniem, w tym 6 osób zostało wpisanych do Złotej Księgi Szkoły (średnia ocen 5,0 i zach. wz.) oraz fantastycznie zdali egzaminy gimnazjalne. Wypracowali: stanin 8  (bardzo wysoki) z j. polskiego, historii i WOS, matematyki oraz przedmiotów przyrodniczych; natomiast z języków obcych nowożytnych - stanin 7 (poziom wysoki).  Uczniowie z najwyższymi wynikami z:   - języka polskiego:

• Przemysław Szpyrka 100%

• Tomasz Kozień, Ewa Pyrcioch 82%
  • Mateusz Machowski, Daniel Sarkowicz 79%
  • Arkadiusz Knapik 71%

- j. angielskiego poziom podstawowy:

• Julia Falisz, Jakub Haberek, Przemysław Szpyrka 98%
  • Daniel Sarkowicz 95%
  • Martyna Czyżyk, Mateusz Machowski, Ewa Pyrcioch 93%
  • Arkadiusz Knapik 83%
  • Mateusz Firszt 78%
  • Dominika Kuk 75%

- j. angielskiego poziom rozszerzony:

• Jakub Haberek 100%
  • Daniel Sarkowicz, Przemysław Szpyrka 95%
  • Julia Falisz 93%
  • Ewa Pyrcioch 85%
  • Martyna Czyżyk, Mateusz Machowski 78%

W klasyfikacji rocznej klasy IV-VII wypracowały średnią ocen 4,4 przy 94% frekwencji, świadectwo z wyróżnieniem  uzyskało aż 26 uczniów, z czego 13 zostało wpisanych  do Złotej Księgi  Szkoły.  Natomiast klasa II Gim. osiągnęła średnią ocen 4,49 i 91% frekwencję, 8 świadectw z wyróżnieniem, z czego 2 uczniów wpisanych do Złotej Księgi Szkoły. Tradycyjnie Pani Dyrektor i Rada Rodziców zadbały o nagrody książkowe za wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe i 100% frekwencję. Rodzice z dumą odebrali listy gratulacyjne.

Nadszedł upragniony czas relaksu, ale wypoczynku zawsze połączonego z rozsądnym zachowaniem zwłaszcza nad wodą, na drodze, w taki sposób, aby lato minęło bezpiecznie i zdrowo.

Małgorzata Stępień