W bieżącym roku szkolnym, uczniowie klas I-III brali udział w programie edukacji antytytoniowej „Nie pal przy mnie, proszę”, którego inicjatorem była Państwowa Inspekcja Sanitarna. Założenia programowe zostały zrealizowane w oparciu o zajęcia warsztatowe, podczas których dzieci uporządkowały i poszerzyły wiadomości na temat zdrowia, uświadomiły sobie, że same mogą unikać szkodliwych dla zdrowia sytuacji, poznały sposoby zachowań w sytuacjach, gdy inni ludzie palą przy nich papierosy. Podsumowaniem programu był konkurs plastyczny zorganizowany w klasie I pod hasłem „Żyj zdrowo i nie pal przy mnie”. Najciekawsze prace wykonali Jakub Brdeja, Milena Orlof i Julia Filuś. W klasach II i III przeprowadzony został test wiedzy „Żyję zdrowo”. Zwycięzcami zostali z klasy II-Julia Zych, Kacper Wilk i Marcin Uszko, a z klasy III Aleksandra Wołkowicz, Zuzanna Tulicka i Kacper Lenar. Wszyscy wymienieni uczniowie otrzymali upominki w postaci książek. Zajęcia w ramach opisywanego programu cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci, które chętnie wykonywały polecenia i zadania.W przyszłości szkoła również chętnie przystąpi do tego programu.

Renata Wantuch