Konkurs biblijny

Zgodnie z oczekiwaniami środowiska odbył się II Gminny Konkurs Wiedzy Biblijnej.
W piątek 8 czerwca najlepsi reprezentanci szkół zasiedli w ławkach do rozwiązania obszernego testu. Tym razem wypadło się zmagać z pytaniami sprawdzającymi znajomość Ewangelii według św. Łukasza. Nad sprawnym, ale i spokojnym przebiegiem konkursu, czuwało jury. Wydawało się, że Organizatorzy są świetnie przygotowani na podsumowanie. Jednak zdolna młodzież pomieszała szyki. Olbrzymią niespodzianką były wysokie równorzędne wyniki. Chłopcy szli łeb w łeb, wyczerpała się pula pytań. Komisja konkursowa podjęła arbitralną decyzję. Najwyższe miejsce na podium zajęli: Mateusz Mazur (Stróżówka), Mateusz Machowski (Zagórzany) i Michał Zieleń (Kobylanka). Tuż za nimi  w kolejności stanęli: Arkadiusz Knapik (Zagórzany) oraz  Igor Foryś (Kobylanka). W konkursowych zmaganiach również Kwiatonowice miały swoją reprezentację. Za stronę merytoryczną odpowiadali Kapłani z Zagórzan, natomiast Szkoła Podstawowa przyjmowała gościnnie gimnazjalistów, wspomagała w nagrodach i organizacji imprezy. Startujący  uczniowie otrzymali piękne dyplomy i nagrody rzeczowe. Słowa uznania kierujemy do uczestników i opiekunów dydaktycznych. Liczymy na utrwalenie tradycji dobrego spędzania czasu na pogłębianiu wiedzy biblijnej i spotkanie za rok.

Małgorzata Stępień