dzień profilaktyki

Dzień 20 czerwca 2018 roku okazał się dniem nietypowym w naszej szkole. Szkolne ławki i książki zostały zastąpione aktywną pracą i wysiłkiem sportowym. Pierwszą lekcję rozpoczęliśmy od działań związanych ze zdrowym odżywianiem. Każda klasa wraz z wychowawcą przygotowała pyszną sałatkę owocową lub warzywną oraz napój. Degustacja wraz z podaniem przepisu w języku angielskim lub niemieckim odbyła sie w sali gimnastycznej. Następnie mogliśmy poczuć się jak widzowie w teatrze, oglądając przedstawienie "Jesteśmy planetkami krążącymi  po własnej orbicie". Uczniowie naszej szkoły, jako aktorzy, spisali się na medal. W związku ze zbliżającymi się wakacjami odbyła się pogadanka na temat bezpiecznego spędzania czasu wolnego. Następnie przyszedł czas na sportowe zmagania. Każda klasa wzięła udział w różnych konkurencjach sportowych. Ze szkoły podstawowej najlepsza okazała się klasa VI, natomiast w gimnazjum dyplom wywalczyła klasa II. Dzień ten cieszył się dużym zaangażowaniem dzieci i młodzieży, można go było spędzić przyjemnie i pożytecznie.

Krystyna Holik