konkurs fantazy

„Marzenia zawsze zwyciężają rzeczywistość, gdy im na to pozwolić” - słowa Stanisława Lema towarzyszyły IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literatury Fantasy „Źródła Marzeń – Sources of Dreams” 2018. Po raz pierwszy swoich sił w konkursie spróbowali uczniowie naszej szkoły: Julita Pyznar i Antoni Ciapaj (klasa III SP). W tym celu musieli dokładnie zapoznać się z literaturą C. S. Lewisa, czyli serią „Opowieści z Narnii”, obejmującą 7 tomów. Konkurs składał się z dwóch etapów: szkolnego i ogólnopolskiego. Podczas etapu szkolnego uczestnicy rozwiązywali pisemny test zawierający pytania zamknięte wielokrotnego wyboru oraz jedno zadanie otwarte. Nasi uczniowie uzyskali bardzo dobre wyniki: Antek 28 pkt, Julitka 24 pkt. Tym razem szczęście uśmiechnęło się do Antka, który zakwalifikował się do konkursu finałowego. Zmagania finalistów odbyły się 21 kwietnia na Zamku w Baranowie Sandomierskim – jednym z najlepiej zachowanych w Europie obiektów architektury renesansowej. Po rozwiązaniu zadań konkursowych uczestnicy zwiedzali Zamek, a także wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez Arcymistrzów Qatronum: lekcji strzelania z łuku i warsztatach przyrządzania magicznych mikstur. Ostatecznie Antek – najmłodszy uczestnik finału – zajął VIII miejsce i otrzymał dyplom oraz nagrodę książkową. Gratulujemy Julitce oraz Antkowi odwagi do podjęcia tego trudnego wyzwania!

Katarzyna Ciapaj