gala edukacji

"Jesteśmy planetkami, które krążą po własnych orbitach"

Dnia 14 czerwca 2018 r. w Sali Bankietowej „Stary Dworzec” odbyła się uroczystość podsumowująca kolejny rok owocnej pracy szkół Gminy Gorlice. Pani Iwona Jamro, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Zagórzanach, przywitała honorowych gości Gali Profilaktyczno - Edukacyjnej: Wójta Gminy Gorlice – Ryszarda Guzika, przedstawicieli Rady Gminy z przewodniczącym Aleksandrem Kaliszem na czele, Prezesa Zarządu Oddziału ZNP Gminy Gorlice  - Janinę Fugiel, Przewodniczącą Międzyszkolnej Komisji Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ ,,Solidarność”- Małgorzatę Hotloś, Przewodniczącą Rady Rodziców SP w Zagórzanach - Małgorzatę Horowicz - Duszę, nauczycieli i dyrektorów szkół na czele z Dyrektorem OZEA Gminy Gorlice -  Panią Agatą Cup.

Na początku  przemówienia Dyrektor Szkoły odwołała się do łacińskiej maksymy ,,Panta rhei”, wskazując tym samym na nieuchronność czasu, cykliczności przemian, które nie omijają również oświaty i sprawiają, że po roku wytężonej pracy dydaktyczno - wychowawczej możemy znów się spotkać, by uczcić sukcesy dzieci i młodzieży. Serdeczne słowa powitania skierowała do rodziców, dzieci i młodzieży szkolnej, jednostek nieprzeciętnych, kreatywnych, bez których ta uroczystość nie mogłaby się odbyć. Następnie wskazała na misję nauczyciela, który potrzeby, predyspozycje i uzdolnienia wychowanków dostrzegać powinien sercem, kierując się sentencją wypowiedzianą przez Antoine de Saint - Exuperego - ,,Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”.

Następnie głos zabrał Wójt Gminy Gorlice, Ryszard Guzik, dokonując oficjalnego otwarcia uroczystości, która na stałe  wpisała się już w tradycje gminy. Słowa podziękowania skierował do dzieci, rodziców i nauczycieli, gratulując osiągnięć i życząc dalszych sukcesów.

Już po raz czwarty zwycięzcy wysokich lokat w konkursach przedmiotowych oraz zawodach sportowych Gminy Gorlice mogli stanąć na podium i błyszczeć na firmamencie wiedzy i sportu. Na scenę zaproszono nagrodzonych uczniów, ich rodziców i opiekunów dydaktycznych, którzy odebrali gratulacje z rąk Wójta Gminy Gorlice – Ryszarda Guzika, przewodniczącego Rady Gminy  - Aleksandra Kalisza oraz  Dyrektora OZEA Gminy Gorlice – Agaty Cup.

Wśród nagrodzonych za znaleźli się również uczniowie naszej szkoły:

w kategorii nauk humanistycznych - Kacper Kukla, Aleksandra Stolarska, Arkadiusz Knapik, Mateusz Machowski, Kacper Ciapaj, w kategorii artystycznej - Dorian Ulejczyk, Mateusz Firszt.

W dalszej części spotkania przyszedł czas na wyróżnienia i gratulacje dla szkół za uzyskanie certyfikatów i tytułów.

Szkoła Podstawowa w Zagórzanach otrzymała Certyfikat Lidera Projektu „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo” oraz Certyfikat przynależności  do Małopolskich Sieci Szkół  Promujących Zdrowie. List gratulacyjny z rąk  Wójta odebrała Pani Iwona Jamro – dyrektor szkoły.

Certyfikat przynależności  do Małopolskich Sieci Szkół  Promujących Zdrowie oraz Certyfikat „Szkoła Przyjazna Rodzinie” otrzymała Szkoła Podstawowa w Stróżówce,
a gratulacje przyjął Pan Mariusz Tarsa – dyrektor.

Certyfikat w Ogólnopolskim Konkursie Szkoła Młodych Patriotów otrzymała Szkoła Podstawowa w Dominikowicach.  List gratulacyjny  odebrała Pani Lidia Foltyn, dyrektor szkoły.

Montaż słowno - muzyczny zaprezentowali uczniowie SP w Zagórzanach pod kierunkiem nauczycieli: B. Kudławiec, A. Motyki, J. Nosal i A. Pyznar. Zainspirowani powiastką filozoficzną ,,Mały Książę” odkryli przed zgromadzoną publicznością różnorodne talenty i zainteresowania tegorocznych laureatów. Wędrówka z Małym Księciem po planetkach – dziedzinach wiedzy okazała się prawdziwą przygodą, podczas której młodzież szkolna zaprezentowała uzdolnienia teatralne, recytatorskie, muzyczne i językowe.

Tegoroczną Galę poprowadzili nauczyciele: A. Motyka i T. Górski. Ciekawą, baśniową scenografię przygotowali: T. Górski, R. Jamro, B. Kudławiec, A. Motyka, J. Nosal, A. Pyznar i J. Środulski. Przed publicznością wystąpił chór szkolny pod batutą  A. Pyznar.

Joanna Nosal

Aneta Motyka