pokonac smoka teatr

Dnia 13 czerwca dzieci z klas I-III uczestniczyły w spektaklu teatralnym „Pokonajmy smok(g)a”, który wystawiła grupa teatralna działająca przy OKGG w  Kobylance. Widowisko, do którego scenariusz i reżyserię opracowała p. Grażyna Jarkiewicz, a efektami i muzyką zajął się p. Bogdan Malesza, bardzo podobało się młodszej publiczności. Smok Wawelski został pokonany. Niestety Kraków, przez brak dbałości mieszkańców o czystość powietrza, palenie śmieci i zbyt dużą liczbę pojazdów w mieście nawiedził groźny potwór, tym razem  SmoG Wawelski. Sprawiło to, że król Krak musiał zmierzyć się z zagrożeniem. Na pomoc ruszył oczywiście odważny Szewczyk Skuba. Młodzi aktorzy, dzięki wspaniałemu kontaktowi z dziećmi, które zostały  zaangażowane do wspólnej zabawy, uświadomili widzom szkodliwość smogu i pokazali, jak można z nim walczyć. Dziękujemy za piękne przedstawienie.

Renata Wantuch