Zielona szkoła

Tradycją stało się już, że w maju wyjeżdżamy nad morze na zieloną szkołę. W tym roku od 20 do 29 maja kl. II - VII szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum przebywały w Łebie w ośrodku „Chemar 2”. Zachwyciło nas to małe nadmorskie miasteczko i ośrodek położony niedaleko plaży, co sprzyjało porannym nadmorskim biegom, obserwacji zachodów słońca, a przede wszystkim zabawom i plażowaniu. W Słowińskim Parku Narodowym obserwowaliśmy niezwykłe drzewa, różne gatunki traw, a przede wszystkim bezkres wydm, które zajmują 953 ha. Kolejne atrakcje to wycieczki do Gdańska, na Westerplatte, Sopotu. Przeżyliśmy burzę na morzu, płynąc statkiem „pirackim”. Wszyscy byli zachwyceni tresurą uchatek kalifornijskich w Sea Parku w Sarbsku oraz efektami specjalnymi podczas oglądania różnych gatunków zwierząt morskich w Oceanarium Prehistorycznym. Na terenie Parku znajduje się też Muzeum Marynistyczne, Park Miniatur Latarni Morskich, wrak na wspak i wiele innych atrakcji. Ciekawie spędziliśmy też czas w Parku Dinozaurów w Łebie, który dostarcza świetnej rozrywki oraz niezapomnianych wrażeń, zarówno maluchom jak i dorosłym. Wystarczy wspomnieć o dinozaurach w skali 1:1, ogromnych zjeżdżalniach wodnych, rowerach wodnych, labiryncie magicznych luster, kinie 7D itd. Pobyt w tych parkach pozwolił dzieciom poznać faunę i florę mórz i oceanów, jak również kulturę i historię Pomorza. Na zielonej szkole wszyscy  cieszyli się jedząc lody, gofry, tańcząc na dyskotece, piekąc kiełbaski na ognisku i korzystając z atrakcji w Aquaparku. Wszyscy uczestnicy zielonej szkoły z żalem opuścili Łebę i postanowili zgodnie wrócić znów za rok. W tegorocznej zielonej szkole uczestniczyło 50 uczniów oraz wychowawcy:Tomasz Górski, Katarzyna Ciapaj, Mateusz Jamro, Janina Bagnicka oraz kierownik Krystyna Holik.

Janina Bagnicka