konkurs początki państwa polskiego

Nasi uczniowie są mocno zaprawieni w bojach na wiedzę. I tym razem pokazali , ile potrafią. Po raz drugi
wystartowaliśmy w  Ogólnopolskim Konkursie Tematycznym EDI „Początki Państwa Polskiego”. Test, składający się z trzydziestu pytań wielokrotnej odpowiedzi, dnia 24 kwietnia rozwiązywało troje uczniów z klasy  piątej oraz ośmioro z klasy czwartej. W kraju w kategorii Szkoła Podstawowa startowało 1070 uczniów.
I nareszcie znamy wyniki! Powodów do dumy sporo: Kacper Ciapaj zajął 1 miejsce
w Polsce
, za co otrzymał grawerowany dyplom laureata oraz nagrodę książkową. Julia Środulska i Maciej Pyznar odebrali  indywidualne dyplomy laureata i nagrody książkowe za zajęcie 3 miejsca. Wysokie 7 miejsce  zapewniło dyplom wyróżnienia Mikołajowi Pyrciochowi. Pozostali uczestnicy: Wiktoria Dutka, Milena Bogdan, Oliwia Kamińska, Wiktoria Kuk, Milena Maniak, Wiktoria Kukla, Miłosz Grabowski odebrali dyplomy uznania.

Solidna praca uczniów przyniosła świetne efekty. Cała młodziutka jedenastka zasłużyła na olbrzymie gratulacje i uznanie za pasję, wolę walki i wytrwałość.

Małgorzata Stępień – opiekun naukowy