akademia 3 maja

Dnia 8 maja 2018 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w historycznej prelekcji poświęconej ważnym w dziejach Polski zdarzeniom. Szkolna uroczystość w 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego. Uczniowie kl. II G w formie ciekawej prezentacji multimedialnej przedstawili rys historyczny upamiętniający wydarzenia z XVIII w. Pozostali wychowankowie wykazali się umiejętnościami recytatorskimi, prezentując przygotowaną pod  czujnym okiem nauczycieli poezję patriotyczną. W tegoroczną dekorację wpisały się wykonane przez dzieci i młodzież prace plastyczne, które ukazywały symbole narodowe, portrety znanych postaci historycznych, architekturę małej i wielkiej ojczyzny. Różnorodność form, w jakich ukazana została Polska, wyzwoliła kreatywność i aktywność dzieci, pozwoliła społeczności uczniowskiej stać się nie tylko uczestnikiem, ale i współtwórcą uroczystości patriotycznej.

Joanna Nosal