Droga krzyzowa

Wielki Post to czas refleksji nad męką, śmiercią, przemijaniem…
W środowy poranek, 28 marca 2018 roku rozpoczęliśmy duchowe przygotowania do Świąt Wielkiej Nocy. W kościele parafialnym pod wezwaniem św. Wawrzyńca Diakona i Męczennika spotkała się cała społeczność szkolna, mieszkańcy wsi, aby wspólnie rozważać największe wydarzenie zbawcze w dziejach ludzkości – mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Cała uroczystość nabrała wyjątkowego charakteru, gdyż poszczególne rozważania męki przygotowane były przez uczniów, wychowawców, dyrekcję szkoły, emerytowanych nauczycieli, rodziców oraz pracowników niepedagogicznych. Całości dopełniła niecodzienna oprawa muzyczna przygotowana przez chór szkolny. Na zakończenie spotkania głos zabrali ks. Proboszcz  Zdzisław Oćwieja oraz pani Dyrektor Iwona Jamro, którzy złożyli całej społeczności świąteczne życzenia.

Joanna Cieśla