Międzynarodowy Dzień Teatru to okazja, by w 125. rocznicę istnienia Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie stać się uczestnikiem niezwykłego widowiska wyreżyserowanego przez Annę Augustynowicz, jedną z najbardziej znanych polskich reżyserek. W dniu 27 marca uczniowie kl. VII SP oraz II i III gimnazjum obejrzeli na deskach dawniejszego ,,Teatru Miejskiego" komedię A. Fredry. ,,Zemsta" to sztuka, której treść nigdy nie traci na aktualności. Ta ponadczasowa komedia, którą obejrzeliśmy, zachwyca skromnością scenografii i minimalizmem rekwizytów. W głównej mierze koncentruje się na treści, która pozostaje typowo książkowa, ale wydobywa walory żywego słowa m. in. rytm wiersza, poetycki język, o który tak trudno w tych czasach. Spotkanie z aktorami, obcowanie ze sztuką to również okazja do ciekawej realizacji podstawy programowej w nieco innej formie, niż lekcja j. polskiego w ławce szkolnej.

Joanna Nosal