kandydaci do rady gminy

Zwieńczeniem projektu Młodzi-Aktywni–Kreatywni jest utworzenie Młodzieżowej Rady Gminy Gorlice. Uczestnicy inicjatywy przez kilka miesięcy poszerzali kompetencje obywatelskie i społeczne, aby  móc konstruktywnie działać dla społeczności lokalnych. Zgodnie ze Statutem Młodzieżową Radę Gminy Gorlice tworzą przedstawiciele dziewięciu szkół. W Szkole Podstawowej im. KEN w Zagórzanach dnia 21 grudnia głosowało 78 uczniów spośród 90 uprawnionych. Komisja Wyborcza w składzie: Martyna Bargieł, Aleksandra Stolarska i Martyna Głębocka dopilnowała poprawności przebiegu i przeliczenia oddanych głosów. W drodze demokratycznych wyborów zostali obdarzeni zaufaniem naszej szkolnej społeczności: Katarzyna Jamro i Kacper Dziki z klasy drugiej. Będą krzewić ideę samorządności, współdziałać dla dobrych zmian, dla społecznego zainteresowania sprawami najbliższego środowiska. Jest to najlepszy sposób tworzenia społeczeństwa obywatelskiego w naszym kraju.

Małgorzata Stępień – opiekun grupy