ksiażka

Pod koniec listopada 2017 roku ukazała się książka, której współautorami są nasi uczniowie. W czerwcu  czwórka młodych ludzi: Gabriela Czyżyk, Patryk Mońka, Katarzyna Jamro i Angelika Wachowicz zaangażowała się w projekt „Pogórzańskie godanie" dofinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach Programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych 2017” realizowany przez Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach oraz Oddział Skansen Wsi Pogórzańskiej im. Prof. Reifussa w Szymbarku.    Młodzi literaci zredagowali interesujące prace badawcze w oparciu o miejscowe legendy i rodzinne opowieści, czyli udokumentowali niematerialne dziedzictwo kulturowe. Dali wyraz zainteresowania tożsamością i dziedzictwem narodowym. Gabriela Czyżyk ciekawie opracowała teksty legend opowiedzianych przez dziadków: Wiktorię i Mieczysława Lenarów, a Katarzyna Jamro utrwaliła w piśmie wyjątkową opowieść babci Emilii Kozień pt. „Ciasto drożdżowe z rodzynkami”. Zajrzyjmy do szkolnej biblioteki, aby przekonać się, że język polski może być ulubiony.

Małgorzata Stępień – opiekun