zajecia na basenie

O tym, że umiejętność pływania jest ważną zdolnością nie trzeba nikogo przekonywać. Doskonale wiedzą to uczniowie naszej szkoły, którzy 24 listopada 2017 r. zakończyli realizację kolejnego etapu małopolskiego projektu nauki pływania "Już pływam". Projekt przebiegał dwuetapowo. Od marca do czerwca w zajęciach uczestniczyli uczniowie obecnej klasy III, natomiast w tym roku szkolnym na lekcje nauki pływania uczęszczali pozostali uczniowie  klasy III i II SP. Zajęcia odbywały się  cotygodniowo w wymiarze 2 godzin dydaktycznych przez kolejne 10 tygodni. Każda z grup liczyła 15 osób nad którą opiekę sprawowała wychowawczyni klasy III : Pani Ewa Zasowska. Lekcje na basenie prowadzone były przez  instruktora Pana Tomasza Górskiego. Podczas 20 godzin lekcyjnych 10 uczniów z klasy III i 5 z klasy II  szkoły podstawowej z zapałem i dużym zaangażowaniem próbowało opanować nie łatwą sztukę pływania. Uczestnicy oprócz umiejętności praktycznych zdobyli wiedzę teoretyczną jak bezpiecznie i przyjemnie wypoczywać nad wodą. Dzięki prowadzonym zajęciom aktywnie i mądrze zagospodarowano czas wolny młodych ludzi, dbając o ich sprawność fizyczną i zdrowie. Realizując projekt rozwijano również zainteresowania uczniów, wdrażano do aktywnego spędzania czasu wolnego. Mamy nadzieję że uczniowie "zarażeni" tą dyscypliną sportu będą  dalej nabywać nowe umiejętności technicznych co w przyszłości zaowocuje sukcesami  sportowymi.

Tomasz Górski

>>> Zdjęcia z realizacji projektu