Koszykówka chłopców

"Jeśli sam w siebie nie uwierzysz, nikt inny w Ciebie nie uwierzy" - cytat ten bardzo dobrze wpisuje się w ostatni sukces, którego autorami są chłopcy biorący udział w gminnych zawodach w mini piłkę koszykową. Walcząc o każdy punkt, wierząc do końca w zwycięstwo i własne możliwości pokonali w zaciętej walce rywali i stanęli na najwyższym stopniu podium. Zawody rozegrano na sali sportowej w Szymbarku w dniu 05.12.2017 r. Naszą szkołę reprezentowali: Bartosz Dziki, Dawid Orłowski, Mikołaj Burkot, Kacper Sierant, Jakub Ludwiński (klasa VI), Patryk Brach, Damian Sarkowicz (klasa V), Mikołaj Pyrcioch (klasa IV). Nasza drużyna turniej rozpoczęła od zwycięstwa nad zespołem z  Ropicy Polskiej, kończąc mecz wynikiem 9:0. Kolejnym rywalem była szkoła ze Stróżówki. Dobre przygotowanie kondycyjne pozwoliło zachować chłopakom siły do końca meczu i przewagą 9 punktów (12:3) zapewnili sobie awans do finału. Mecz o pierwsze miejsce z zespołem z Bystrej to już prawdziwa walka o każdy centymetr boiska. Duże zmęczenie, skuteczna obustronna obrona nie pozwoliła żadnej z drużyn na swobodne rzuty i zdobywanie punktów. Po 15 minutach wyczerpującej gry z wynikiem 4:3 wygraliśmy mecz i całe zawody. Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w rozgrywkach na szczeblu powiatowym.

Tomasz Górski